VISKAS, KĄ TURI ŽINOTI PRIEŠ RENKANTIS STRIUKĘ

 

Įsigyti striukę, kuri būtų nepamainoma ir džiugintų ne vieną sezoną - nėra lengvas uždavinys. Perkant internetu, tai gali tapti dar didesniu galvosūkiu. Žinoma, visuomet yra galimybė telefonu pasitarti su Audimo konsultantais, puikiai išmanančiais drabužių funkcines savybes ir galinčiais pasiūlyti labiausiai konkrečius poreikius bei gyvenimo būdą atitinkantį variantą. Tačiau yra keletas niuansų, kuriuos pravartu žinoti norint priimti geriausią sprendimą, todėl sukūrėme šį trumpą patarimų gidą, kuris padės išsirinkti tobulą striukę.

Pašiltinimas – vienas svarbiausių elementų

Tiek renkantis žieminę, tiek rudens ar pavasario sezonams skirtą striukę, svarbu atkreipti dėmesį į pašiltinimą. Nepaisant įsisenėjusios nuomonės, kad pašiltinimas su pūkų ir plunksnų užpildu yra geresnis,  šiuolaikiniai sintetiniai užpildai yra taip ištobulinti technologiškai, kad savo savybėmis niekuo nenusileidžia natūraliems užpildams, o kartais net yra pranašesni. Audimo striukių gamyboje naudojami Thermore ir Thinsulate sintetiniai pašiltinimai yra itin lengvi ir pasižymi panašiomis šiluminėmis savybėmis kaip ir natūralūs užpildai – lengvai prisitaiko prie aplinkos temperatūros ir leidžia odai kvėpuoti. Be to, striukę su sintetiniu pašiltinimu bus lengviau prižiūrėti, tad tai yra puikus pasirinkimas, jeigu neturi galimybių ar laiko ypatingai rūpintis drabužio priežiūra.

Jei vis dėlto nori rinktis pūkinę striukę, verta žinoti, kad kuo daugiau užpildo sudėtyje pūkų, tuo gaminys šiltesnis ir kokybiškesnis. Striukės su užpildu, kurio 80% sudaro pūkai, yra itin šiltos ir puikiai tinka lietuviškai žiemai. Tam, kad pūkai išlaikytų savo savybes ir formą, labai svarbu ne tik užpildo kokybė, bet ir striukės medžiaga, siuvimo technologija. Kartais naudojama net keturių medžiagos sluoksnių konstrukcija tam, kad būtų kiek įmanoma efektyviau išvengta pūkų migracijos į gaminio vidų ar išorę. Žinoma, į vieną ar kitą pusę prasprūdusių pūkelių vis tiek kartais pasitaiko, tačiau jei taip retkarčiais ir įvyksta, nereikėtų nerimauti dėl striukės kokybės.

Apsauga nuo vėjo bei kritulių

Keičiantis sezonams ypatingai padidėja vėjuotumas ir jaustis komfortiškai tampa vis sudėtingiau. Renkantis striukę vėjuotoms oro sąlygoms, patartina atkreipti dėmesį į viršutinius drabužius, kurių pagrindo medžiaga yra suklijuota su membrana, kuri puikiai apsaugo nuo žvarbaus vėjo bei lietaus. Norint kuo efektyviau apsisaugoti nuo kritulių, svarbu atkreipti ir į drabužio siūles bei užtrauktukus, kadangi jie pirmieji pradeda praleisti drėgmę esant stipresniems krituliams. Striukės su paklijuotomis kritinėmis siūlėmis (esančiomis prie kaklo bei ant gobtuvo ir pečių) ilgiau apsaugos nuo drėgmės poveikio.

Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į tam tikras sąvokas. Jei ant gaminio etiketės rašoma frazė water repelent, reiškia, kad striukė yra su apdaila apsaugančia nuo lengvo lietaus. Jei ant gaminio rašoma waterproof, jis ilgiau apsaugos nuo sunkesnių, gausesnių kritulių. Žinoma, reikia turėti omenyje, kad drėgmei atsparaus drabužio savybės yra efektyvios tik tam tikrą laiką, taigi tikėtis, kad striukė apsaugos ilgą laiką stovint po intensyviu lietumi, nederėtų.

Drabužių priežiūra

Norint kiek įmanoma ilgiau džiaugtis bet kokiu drabužiu, yra labai svarbu jį prižiūrėti pagal gaires, nurodytas gaminio priežiūros etiketėje, kuri būna prisiūta vidinėje rūbo pusėje. Būtent striukių etiketėse dažniausiai yra nurodoma jas skalbti automatinėse skalbimo mašinose, o po to džiovinti automatinėse džiovyklėse. Net jei turi džiovyklę namuose, bet nedrįsti savarankiškai užsiimti gaminio priežiūra, drąsiai gali patikėti tai profesionalams ir pasinaudoti valyklų paslaugomis. Jei visgi skalbi viršutinį drabužį namuose, pasirūpink, kad prieš džiovinant jis būtų gerai išgręžtas. Ypač svarbu žinoti pūkinių striukių džiovinimo taisykles. Audimo vystymo skyriaus ekspertės pataria džiovinant pūkinę striukę ne automatinėje džiovyklėje, džiovinti ją paguldytą ir nuolat papurtant, kad džiūdamas pūkų bei plunksnų užpildas neliktų sukibęs.  Tokius veiksmus reikia kartoti tol, kol užpildas visiškai išdžius. Jeigu išdžiovintos striukės pūkai vis tiek susimetė į gniutulus, tai yra indikacija, kad gaminio priežiūros etiketėje nurodytų priežiūros taisyklių nebuvo laikytasi teisingai. Taip atsitikus, galima pabandyti užpildą išsklaidyti rankomis, darkart išskalbti striukę atkreipiant dėmesį į anksčiau įvardytus patarimus arba pasinaudoti profesionalių valyklų paslaugomis.