* galioja tik nenukainotoms prekėms
Pasaulio breiko čempionė D. Banevič: „Noriu garsinti savo šalį visame pasaulyje, noriu, kad ją žinotų ir gerbtų“
Europos ir pasaulio breiko čempionė, laimėjimų įkvėptos AUDIMAS nacionalinės kolekcijos ambasadorė Dominika Banevič, sporto pasaulyje žinoma kaip B-Girl Nicka, sako, kad jai labai svarbu garsiai kalbėti apie Lietuvą. Merginai taip pat didelę reikšmę turi mūsų šalies trispalvė bei kiti nacionaliniai simboliai, tarp kurių – apranga su lietuviška simbolika. Pakalbinome Dominiką ir paprašėme pasidalinti mintimis apie tai, kodėl jai svarbu garsinti Lietuvos vardą, ką jai reiškia palaikymas bei papasakoti apie savo tikslus.
1. Dominika, kodėl tau svarbu garsinti Lietuvos vardą?
Man labai svarbu matyti per apdovanojimus kylančią Lietuvos trispalvę. Man taip pat svarbūs ir kiti nacionaliniai simboliai, todėl artima – ir Sidnėjaus įkvėpta AUDIMAS nacionalinė drabužių kolekcija su lietuviška atributika, skirta tikriems sirgaliams. Gimiau Lietuvoje ir noriu garsinti savo šalį visame pasaulyje, noriu, kad ją žinotų ir gerbtų. Man labai malonu, kai viename ar kitame čempionate prieina žmonės iš, pavyzdžiui, Japonijos ir sako, kad dėl manęs ėmė žiūrėti dokumentinius filmus apie Lietuvą, giliau ja domėtis. Su mama net turime tradiciją: visur, kur vykstame, vežamės lietuviškų saldainių ir visiems daliname, jie jau spėjo apskrieti pasaulį.
2. Daugelio sportininkų siekis – ne tik užlipti ant nugalėtojų pakylos. Kokie tavo tikslai?
Noriu, kad breikas Lietuvoje būtų toks pat žinomas ir populiarus, kaip krepšinis. Laikau tai vienu iš savo tikslų. Jau dabar matau, kad žymiai daugiau vaikų ir paauglių ėmė mokytis šokti, o nešokantys žmonės nori stebėti pasirodymus. Pavyzdžiui, anksčiau, kai Lietuvoje rengdavome breiko čempionatus, į juos susirinkdavome tik patys – bendruomenė. Vieni kitus palaikydavome ir pasveikindavome. Tačiau dabar jau girdžiu, kad artėjantį čempionatą nori stebėti daug žmonių ne iš breiko bendruomenės. Tai – nuostabu. Užsienyje šis sportas – kur kas populiaresnis ne tik tarp šokėjų, bet ir sulaukia gerokai didesnio palaikymo. Lietuvoje jis ilgą laiką buvo bene pamirštas. Kol nebuvau laimėjusi nei Europos, nei pasaulio čempionatų, dauguma mano palaikytojų buvo iš užsienio: kiti šokėjai, breiko bendruomenė. Taip pat – žmonės, kurie matė mane šokant ir pajuto mano energiją. Pergalės čempionatuose, žinoma, viską pakeitė: jau po Europos čempionato ėmė sveikinti lietuviai, o, laimėjus pasaulio čempionatą, gavau itin daug žinučių ir sveikinimų tiek iš bendraamžių, tiek – suaugusių žmonių. Šiandien Lietuvoje breikas jau tikrai kelia susidomėjimą, žmonės prieina pasisveikinti tiesiog gatvėje.
3. Ką tau reiškia palaikymas?
Visiems šokėjams yra skirtingai, kai kurie galbūt visiškai susikoncentruoja į save ir negirdi aplinkos, bet man pasirodymo metu plojimai, šūksniai ir palaikymas suteikia papildomos energijos, padeda šokti geriau.
Nors pasirodymo metu palaikymas man yra labai svarbus, o po jo sulaukti sveikinimų ar komentarų – visada malonu, vis dėlto egzistuoja laikotarpis, kurio metu didžiausia vertybe man tampa tyla. Kai ruošiuosi pasirodymui, visiškai susifokusuoju: pasineriu į save ir visą laiką skiriu treniruotėms. Tuo metu mano telefonas tiesiog atsiduria pas mamą, kad nieko nematyčiau, negirdėčiau ir neskaityčiau. Žinau, kad daug žmonių nori mane paskatinti, padrąsinti: neatsakau ne todėl, kad tai nėra svarbu, bet tiesiog nematau ir negirdžiu daugelio linkėjimų. Kiekvienas toks paskatinimas yra ir papildomas spaudimas: suprantu, kad žmonės tikisi pergalių ir medalių, o man yra labai svarbu užtikrinti kokybišką psichologinį pasiruošimą čempionatui ar Olimpiadai, todėl tokio spaudimo turiu išvengti. Esu tikinti, todėl gero man linkintys žmonės galėtų tiesiog už mane pasimelsti – tai būtų begalinė vertybė.
4. Kas yra tavo didžiausi sirgaliai?
Svarbiausia, žinoma, mama, su kuria visur važiuojame kartu ir kuri manimi tikėjo nuo pirmų dienų. Taip pat labai vertinu palaikymą, pastabas ar vertinimus iš man labai artimų dviejų – trijų žmonių, su kuriais jau daug metų kartu treniruojamės, kurie žino, kiek visko reikėjo praeiti. Ir dar labai nudžiugina sveikinimai iš močiutės: jai gal ir sunkiau suprasti tokį modernų sportą, bet visada džiaugiasi. Man tai – labai svarbu.
Tačiau ne kartą esu sulaukusi ir netikėto palaikymo. Ypač malonu, kai jis – iš Lietuvos. Pavyzdžiui, Belgijoje vykusiame pasaulio čempionate tikrai nesitikėjau sulaukti lietuvių. Bet po pergalės priėjo ten gyvenantys žmonės iš Lietuvos ir papasakojo, kad tiesiog ėjo pro šalį, o, išgirdę mano vardą, nusprendė pasižiūrėti pasirodymą. Būna, kad mane ima palaikyti ir žiūrovai iš kitų šalių: nors ir nesu jų atstovė, bet tikriausiai jie pajunta mano energiją, mato, kad šoku iš visos širdies, tuomet ima ploti ir šaukti, o tai suteikia naujos jėgos šokiui.
AUDIMAS nacionalinės kolekcijos retro kapsulė – tai 2000-ųjų metų Sidnėjaus pergalių įkvėpta apranga, kurios misija – skatinti vienybę bei kurti bendruomenę. Šios kolekcijos gaminiai, tarp kurių – marškinėliai, džemperiai, kelnės ir kt. drabužiai – sukurti skiriant išskirtinį dėmesį Lietuvos atributikai: šalies pavadinimui bei trispalvei. 2000 m. kolekcijos retro stiliaus modelius prikėlėme naujam gyvenimui ir šiandien pristatome kaip dar vieną tautos vienybės simbolį – tikro Lietuvos sirgaliaus aprangą.
AUDIMAS nacionalinės kolekcijos retro kapsulės gaminius galite įsigyti mūsų internetinėje www.audimas.lt ir fizinėse parduotuvėse.