* galioja tik nenukainotoms prekėms
Lietuvos ir pasaulio rekordo link: kokią aprangą renkasi A. Valujavičius?
Keliautojas Aurimas Valujavičius pradėjo didžiausią savo gyvenimo iššūkį – „Lituanica powered by Audimas“ kelionę. Šia kelione siekiama paminėti Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 90-ąsias metines, taip pat užfiksuoti Lietuvos ir pagerinti pasaulio rekordą – per 110 dienų keliautojas ketina perplaukti Atlanto vandenyną vienviete irkline valtimi nuo žemyno iki žemyno. Aurimas siekia tapti pirmuoju tai padariusiu lietuviu ir trečiuoju šį maršrutą įveikusiu žmogumi pasaulyje.
Vienas svarbiausių šios kelionės faktorių – tinkama apranga, nes dėl nuolat besikeičiančių, neretai ekstremalių oro sąlygų ji gali apsaugoti ir leisti jaustis patogiai arba atvirkščiai – trukdyti ir kelti diskomfortą. Aurimas dalijasi atsakymais apie aprangą, kurią dėvės kelionės metu, bei naudingais patarimais keliautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams.
Aurimai, kokiais funkcionalumais turėtų pasižymėti apranga tokiai kelionei?
90 proc. kelionės Atlantu metu bus šilta, todėl man itin aktualu, kad drabužiai išgarintų prakaitą ir leistų kūnui kvėpuoti. Taip pat, kad drabužiai, kaip ir, pavyzdžiui, sportinė apranga, būtų patogūs, pakankamai laisvi ir elastingi, nes irkluosiu po 14 valandų per parą. Dėl šios priežasties drabužiai, kuriuos dėvėsiu, taip pat turi nevaržyti judesių ir netrinti, kad nesusidarytų nutrynimų, nubrozdinimų ar žaizdų, kurios, esant Atlante, gyja gerokai ilgiau bei sudėtingiau nei žemyne. Be to, atsižvelgiant į tai, kad Atlanto vandenyne yra daug drėgmės ir vandens purslų, o drabužiai visiškai išdžiūsta tik ant kūno, juos apsirengus, geriausia, kad šie būtų ir greitai džiūstantys.
Kiek drabužių komplektų pasiėmei su savimi į šią kelionę?
Svarbiausia – turėti kelis drabužių komplektus, kuriuos galėtum pasikeisti esant nenumatytoms sąlygoms, pavyzdžiui, jei jie sušlaptų ar būtų nupūsti vėjo. Ši taisyklė galioja ruošiantis bet kuriai kelionei. Be to, svarbu pagalvoti ir apie šių komplektų paskirtį – reikia drabužių, kurie apsaugo nuo lietaus, šalčio, vėjo ar yra tinkami dėvėti intensyvaus fizinio krūvio metu.
Į šią kelionę pasiėmiau vieną drabužių komplektą (tam atvejui, jei užkluptų lietus ar smarki audra (štormas)) – neperšlampamas kelnes, striukę ir batus. Svarbūs ir apatiniai, taip pat kvėpuojantys termo rūbai (kurie puikiai pasitarnaus ir šaltomis naktimis), kad kūnas nešustų, tad turiu jų visą komplektą – kelnes, marškinėlius, apatinius ir kojines. Taip pat turiu vidutinėms oro sąlygoms tinkamą drabužių komplektą, visko – po du vienetus. Tai kelnės, džemperiai, marškinėliai. Ir paskutinysis, skirtas šiltoms oro sąlygoms – du vienetai šortų ir marškinėlių.
Aurimai, kaip reikėtų rengtis ir sluoksniuoti aprangą, kad nebūtų per karšta/šalta?
Svarbiausia taisyklė, kurios reikia laikytis rengiantis – sluoksniuoti drabužius ant kūno nuo ploniausio iki storiausio. Žmonės dažnai daro vieną klaidą – netinkamai pasirenka įvairiausio storio drabužius, pavyzdžiui, apsirengia storą džemperį, o ant jo – ploną ar pūstą striukę. Mano pasirinkimas tam ploniausiam (apatiniam) drabužių sluoksniui – iš merino vilnos pagaminti drabužiai. Merino vilna efektyviai garina prakaitą ir apsaugo kūną nuo kaitimo, taip pat nedirgina odos bei apsaugo nuo nemalonių kvapų.
Drabužių sluoksniavimo taisyklė galioja vyraujant ne tik karštoms, bet ir atšiaurioms oro sąlygoms: ant merino vilnos drabužių reikėtų rengtis kitus drabužius tol, kol jaučiamas šaltis. Drabužiai su merinu išskirtiniai tuo, jog šildo vėsią dieną ir vėsina, kai oro temperatūra yra aukšta.
Aurimo Merino vilnos kolekcijos pasirinkimas
Šia kelione sieki paminėti Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 90-ąsias metines ir pasiekti pasaulio rekordą per 110 dienų. Kokia apranga geriausiai reprezentuotų tokį Lietuvai svarbų įvykį?
Artėja tokia graži istorinio įvykio jubiliejinė sukaktis – jai paminėti skirta ir mano solo kelionė per Atlantą. Geriausiai šio projekto idėją reprezentuoja AUDIMAS nacionalinė kolekcija – autentiška ir patriotiška apranga. Labai simboliška, kad tokį istorinį ir reikšmingą Lietuvai įvykį į istorijos metraščius padės įrašyti ir nacionalinio prekės ženklo kuriama lietuviška atributika.
Kaip planuoji palaikyti aprangą švarią, kaip ją plausi vandenyje?
Siekiant palaikyti aprangą švarią, geriausia jos nenešioti – tikėtina, kad, dėl vyraujančio karščio, taip bus apie 50 proc. visos kelionės laiko. Atlanto vandenynas kuria draugišką aplinką, nes jame nėra purvo – tik daug vandens ir druskos. Todėl švara šioje kelionėje nėra svarbiausias mano rūpestis, o prakaitą iš drabužių pašalinsiu juos skalbdamas. Turiu tam skirtą kibirą ir ekologiškų skalbimo priemonių, neteršiančių aplinkos, tiksliau, ekologiško šampūno, kuris puikiai pasitarnaus kaip skalbiklis.
Pats skalbimo procesas bus labai greitas ir paprastas: į kibirą prisileisiu kelis litrus gėlinto vandens, įsipilsiu ekologiško šampūno, tada išmaišysiu, sudėsiu drabužius, juos išskalausiu, išgręšiu ir padžiausiu ant valties antenų arba apsauginių virvių. Tačiau visiškai drabužiai išdžius tik tada, kai apsirengsiu juos plaukdamas ar eidamas miegoti.
Kiek tau svarbi yra apranga? Ar ji atspindi tavo asmenybę?
Apranga šioje kelionėje man yra labai svarbi dėl visų anksčiau minėtų faktų. Lietuviška atributika reprezentuoja mano asmenybę, nes laikau save mūsų šalies patriotu – man patinka čia gyventi, nenoriu savo šalies iškeisti į jokią kitą. Be to, kiekvienoje kelionėje kartu su manimi keliauja ir lietuviška atributika, pavyzdžiui, apyrankė, lipdukas ar vėliavėlė. Džiaugiuosi, kad šios kelionės metu atsirado galimybė dėvėti ir autentiškus lietuviškus rūbus su mūsų valstybės simbolika.
Aurimo Nacionalinės kolekcijos pasirinkimas
Kaip jautiesi siekdamas pasaulio rekordo?
Jaučiu, kad atstovaudami mažai valstybei galime siekti tikrai didelių dalykų. Ir visai nesvarbu, ką apie mus galvoja kitos valstybės ir jų piliečiai. Visi esame žmonės ir jei vienas iš mūsų gali kažką padaryti, tai ir kitas gali tą patį. Žinodamas, kad galiu gerinti pasaulio rekordą kaip lygus su lygiais tarp kitų rekordininkų, suprantu, kad žmogaus galimybės yra beribės.
Aurimai, ko norėtum palinkėti sau ir kitiems?
Sau linkiu mėgautis kelione, nepriklausomai nuo to, ar patirsiu pakilimų, ar nuosmukių, nes būtent iš to ir susideda gyvenimas. Kitiems palinkėsiu vertinti ir išnaudoti tai, ką turi. Nešvaistykite savo gyvenimo veltui, nesivaikykite visuomenės madų, požiūrio ir nusistatymų, o darykite tik tai, kas Jums yra prasminga.