* galioja tik nenukainotoms prekėms
4 reikšmingiausi istoriniai faktai apie krepšinį Lietuvoje
Krepšinis – bene populiariausia sporto šaka Lietuvoje, kone kiekvienam piliečiui ,,įaugusi“ į kraują bei per pastarąjį šimtmetį leidusi mūsų valstybei tituluotis krepšinio šalimi. Nuo 1922 m., kai laikinojoje sostinėje surengtos pirmosios krepšinio rungtynės, pasiekta išties daug: 1938 m. iškovoti pirmieji sidabro medaliai Europos moterų krepšinio čempionate, tais pačiais metais Europos vyrų krepšinio čempionate laimėti pirmieji aukso medaliai ir dar daugiau. Krepšinio šimtmečio Lietuvoje proga AUDIMAS kviečia kartu perversti istorijos puslapius ir prisiminti 4 reikšmingiausius istorinius faktus apie krepšinį mūsų šalyje.
1. 1922 m. Lietuvoje sužaistos pirmosios oficialios krepšinio varžybos
1922 m. ryškiausiai pažymėti Lietuvos krepšinio istorijoje. Lietuvoje krepšinis pradėtas žaisti apie 1920 m., tačiau lygiai prieš šimtą metų, birželio 23 d., Kaune įvyko pirmosios krepšinio rungtynės tarp LFLS (Lietuvos fizinio lavinimo sąjungos) komandos ir laikinosios sostinės rinktinės, kurias, rezultatu 8:6, laimėjo LFLS. Tais pačiais metais mūsų šalyje surengtos ir Lietuvos moterų krepšinio pirmenybės. Pirmosios Lietuvoje sužaistos oficialios krepšinio varžybos davė pamatą ne vienai skambiai pergalei, garsinusiai Lietuvos vardą pasaulyje, ir metai iš metų padėjo stiprinti šalies sportinę dvasią. Laikui bėgant krepšinis tapo daugelio lietuvių gyvenimo būdu ir kultūros dalimi, kuria kiekvienas iš mūsų šiandien didžiuojasi.
2. 1938 m. iškovoti pirmieji sidabro medaliai Europos moterų krepšinio čempionate
Ar žinojote, kad Lietuvoje krepšinį pirmieji pradėjo žaisti ne vyrai (nors šiandien krepšinio aikštelėje daug labiau įprasta matyti varantis kamuolį būtent juos), bet... moterys? Dar 1922 m. mūsų šalyje įvyko Lietuvos moterų krepšinio pirmenybės, o 1938 m. lietuvaitės senajame žemyne nuskynė ir pirmąją pergalę – iškovojo pirmuosius sidabro medalius Europos moterų krepšinio čempionate. Nuo to laiko, su nedidelėmis pertraukomis, mūsų šalies atstovėms pavyko užimti aukštas pozicijas tiek Europos, tiek Pasaulio moterų krepšinio pirmenybėse.
3. 1937 m. Europos vyrų krepšinio čempionate laimėti pirmieji istorijoje aukso medaliai
1937 m. paliko ryškų pėdsaką Lietuvos vyrų krepšinio istorijoje. Prieš 85-erius metus Rygoje mūsų šalies atstovai tapo Europos vyrų krepšinio čempionais! To meto ,,auksinėje“ Lietuvos rinktinėje žaidė: Jonas Žukas, Pranas Talzūnas, Feliksas Kriaučiūnas, Zenonas Puzinauskas ir Leonas Baltrūnas. Nuo to laiko Lietuvos vyrų krepšinio istorija pažymėta itin reikšmingomis pergalėmis tiek už Lietuvos, tiek ir už Europos ribų.
4. 1939 m. Lietuva pirmą kartą gavo teisę rengti Europos krepšinio čempionatą
1939 m.: tribūnos ošia, sirgaliai džiūgauja, o aikštelėje vyrauja įnirtinga kova. Europa svečiuojasi pas mus! Prieš 83-ejus metus Lietuva pirmą kartą gavo teisę rengti Europos krepšinio čempionatą. Būtent šiai progai buvo pastatyti pirmieji mūsų krepšinio namai ir pirmoji specialiai krepšiniui pastatyta arena Europoje – Kauno Sporto Halė. Negana to, šią istorinę akimirką Lietuvos rinktinė, kartu su kapitonu Pranu Lubinu, įamžino iškovodami aukso medalius ir taip dar kartą užsitikrindami Europos krepšinio karalių vardą.
AUDIMAS marškinėliai, skirti Lietuvos krepšinio 100-mečiui paminėti
Lietuvos krepšinio 100-metis – reikšminga data kiekvienam iš mūsų, nepaisant to, ar esame tikri šio sporto aistruoliai ar tiesiog retkarčiais užmetantys akį į rungtynių rezultatus, siekdami išsiaiškinti, kaip vienose ar kitose varžybose sekasi tautiečiams. Šiai Lietuvos istorijai bei mums visiems itin svarbiai progai paminėti, bendradarbiaudami su Lietuvos Centriniu Valstybės Archyvu, sukūrėme specialius, marškinėlius su nuotraukomis, kuriose atvaizduojamos pirmųjų svarių Lietuvos vyrų ir moterų krepšinio pergalių akimirkos. Specialių AUDIMAS marškinėlių seriją sudaro trys skirtingi marškinėliai: ,,Sidabrinė moterų rinktinė“, ,,Pirmasis auksas“ ir ,,Mūsų krepšinio namai“. Išsirinkite labiausiai sau patikusius marškinėlius ir prisijunkite prie krepšinio mylėtojų bendruomenės.
Švęskime Lietuvos krepšinio istoriją kartu!