* galioja tik nenukainotoms prekėms
Pasakojant apie šį sportininką, niekas negali praleisti svarbiausios detalės – jis yra pirmasis Lietuvos badmintonininkas, dalyvavęs Olimpinėse Žaidynėse. Tai buvo ne tik vienas svarbiausių Kęstučio Navicko karjeros įvykių, bet ir sportininko pažinties su Audimu pradžia – jis, kaip ir kiti Lietuvos olimpiečiai, 2008m. Pekine vykusiose žaidynėse vilkėjo Audimo sukurtus funkcionalius drabužius, paženklintus subtilia tautine simbolika.
Paprašytas prisiminti nuo ko viskas prasidėjo, Kęstutis sako, kad jo sportinės karjeros pradžia buvo visiškai paprasta ir užmačių būti profesionalu pradėdamas sportuoti jis tikrai neturėjo. Pirmą kartą badmintono raketę į rankas jis paėmė dar būdamas pradinukas ir viskas, ko tuomet norėjo, tai tiesiog pataikyti į plunksninuką. Viskas, kas nutiko vėliau, įvyko dėl nepaaiškinamai stiprios sportininko valios ir didelio azarto.
Kęstutis vardina, kad žaidžiant badmintoną yra lavinamas strateginis mąstymas, reakcija, sporto metu aktyvios kone visos raumenų grupės. Natūralu, kad daug judant sportiniai drabužiai yra ypatingai svarbūs – norisi maksimalaus komforto bei judėjimo laisvės, todėl yra be galo svarbios tokios funkcionalios savybės kaip lengvumas, tamprumas ir drėgmės išgarinimas. Prieš gilinantis į badmintonininko garderobą, pasikalbėjome apie tai, kaip vaikystės hobis tapo gyvenimo būdu ir aistra.
Prasidėjo viskas labai vaikiškai ir nekaltai – bandymu pataikyti į plunksninuką tuomet, kai pati raketė buvo panašaus dydžio kaip aš. Tuomet buvau aštuonerių ir tikrai per daug negalvojau kuo šis sportas mane patraukė. Tiesiog jaučiau didelį vidinį norą žaisti, išmokti kažkokį naują smūgį ir, žinoma, tiesiog susitikti su draugais. Jaučiau, kad sekasi, todėl turėjau motyvacijos sekinančioms treniruotėms. O vėliau jau nebebuvo kelio atgal.
Vienas svarbiausių dalykų badmintone yra treniruočių partneriai. Dar man besimokant mokykloje su treneriu supratome, kad norėdamas kilti į aukščiausią lygį, turiu ieškoti geresnių treniravimosi sąlygų ir stipresnių treniruočių partnerių.
Taigi, iškart po mokyklos baigimo išsilaikiau teises, o po dviejų savaičių sėdau į mašiną ir be jokios navigacijos išvažiavau treniruotis į Vokietiją. Būtent tada supratau, kad tai nėra tik hobis ir šitos pastangos turėtų kažkur vesti.
Žinoma, pačiam tapus treneriu gyvenimas kiek pasikeitė. Dabar galvoju apie kitus, ne apie save.
Mane motyvavo svajonės, išsikelti tikslai tiek sau pačiam, tiek ir su visa trenerių komanda. Bet daugiausia tai atsakomybės – atsakomybės prieš savo šalį, prieš savo šeimą, prieš trenerių komandą, ir prieš patį save – kad įdėjus tiek daug pastangų man norisi kažką pasiekti. Sporte yra labai daug kasdienio darbo ir iššūkių, todėl labai svarbu, kad tai taptų tavo gyvenimo dalimi. Tuomet viskas neatrodo taip sunku. Aišku, sunkiausia yra kiekvieną dieną nugalėti save. Daryti viską geriausiai, kaip tuo momentu gali, kainuoja labai daug valios pastangų. Kaip tvarkausi? Būdamas atviras ir nesipykdamas su savimi.
Iškovoti pasiekimai:
Kaip ir sportuojant, taip ir kitoje kasdienėje veikloje Kęstutis atkreipia dėmesį į patogumą, funkcionalumą, termoreguliacines savybes, ypatingai aktualias aktyviai leidžiant laisvalaikį rudens-žiemos sezonu. Badmintonininkas taip pat daug dėmesio skiria tam, kad drabužis atspindėtų jo asmenybę, taigi natūralu, kad sportiniai drabužiai lengva įsipina į kasdienį jo garderobą. Naujojoje Audimo rudens kolekcijoje Kęstutis vilkėjo aprangą, kuri apsaugo nuo permainingų rudeniškų vėjų, lietaus bei šalčio. Sportininko derinį sudaro džemperis, medvilninės kelnės siaurinta apačia ir striukė su Thermore® pašiltinimu. Tai lengva, judesių nevaržanti apranga, leisianti maksimaliai pasimėgauti aktyviu laisvalaikiu rudens sezonu.